Boşanma Davası Açma Ücreti

bosanma davasi ucretleri.png

Boşanma davası ücreti, boşanmak isteyen tarafların merak ettiği konuların başında gelmektedir. 

Boşanma davası, harç, yargılama giderleri, gerek duyulduğu takdirde tayin edilen bilirkişi ücretlerini ve bir avukatla birlikte çalışmanız halinde avukatlık ücretlerini kapsamaktadır.

2023 yılı boşanma davası asgari avukatlık ücreti 9.200,00 TL' dir.

Mahkeme veznesine, boşanma davası başvuru harcı (2023 yılı itibari ile boşanma davası başvuru harcı 179,90 TL’dir) ve yargılama giderleri yatırılır.

 

Yargılama ücretlerine baktığımızda ise; tebligat çıkarılması, tanık sayısı, bilirkişi, boşanma davanızın anlaşmalı ya da çekişmeli olması gibi etkenler ile değişmektedir. Masraflar, bu sebeplerden dolayı kesin olarak belirlenememektedir.

 Boşanma Davası Açma  hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Dava Ücreti Hakkında Bilgi Edinmek için Avukat Asgari Ücret Tablosuna göz atabilirsiniz.


 

semiha aslanYazar: Boşanma Avukatı Semiha ASLAN

 

2 Çocuk Annesi, İstanbul Barosuna Kayıtlı, Avukatlık Mesleğine Aşık, Boşanma Alanında İhtisas Sahibi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Bağ-Kur avukatlığından emekliye ayrıldıktan sonra kendi Avukatlık ofisimde serbest avukatlık yaparak mesleğimi aşkla icra etmeye devam ediyorum. Herkesin çalışırken zevk aldığı bir iş yapması, en iyi verimi sağlamasına neden olur  kanısındayım. Ayrıca İstanbul Barosu Başkanlığı CMK, Uygulama Merkezi ve Kadın Hakları Uygulama Merkezinde meslek içi eğitimlere katıldım. Özellikle boşanma, velayet ve edinilmiş mal paylaşımı davaları alanında ihtisas sahibiyim. Bana boşanma ile iligli danışmak için dilediğiniz zaman 0555 724 03 52 nolu hattımdan ulaşabilirsiniz.

 Bu bilgiler size yardımcı oldu mu?
Daha fazla yardım almak için şimdi bize ulaşın!

 ☏ 0555 724 03 52            ☏ 0216 606 0352