Boşanma Davası Açma Ücreti

bosanma davasi ucretleri.png

Boşanma davası açma sürecinde ortaya çıkan ücretler, boşanma talebinde bulunan tarafların önemli bir konusunu oluşturur. Bu ücretler, harçlar, yargılama giderleri, bilirkişi ücretleri ve avukatlık hizmetleri gibi unsurları içermektedir.

2024 yılı itibariyle, boşanma davası asgari avukatlık ücreti 17.900,00 TL olarak belirlenmiştir.

Başvuru aşamasında, mahkeme veznesine ödenmesi gereken harçlar ve boşanma davası başvuru harcı (2024 yılı itibariyle 427,60 TL) ile yargılama giderleri bulunmaktadır.

Yargılama ücretleri, tebligat çıkarılması, tanık sayısı, bilirkişi hizmeti ve davaya ilişkin diğer faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu sebeplerle masraflar, kesin bir şekilde belirlenememektedir.

Boşanma davası sürecinde detaylı bilgi almak ve uygun adımları atmak için Boşanma Davası Açma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Boşanma davası için avukatlık hizmeti almayı düşünüyorsanız, Avukat Asgari Ücret Tablosu ile boşanma avukatının dava ücreti hakkında bilgi edinebilirsiniz.


 

semiha aslanYazar: Boşanma Avukatı Semiha ASLAN

 

2 Çocuk Annesi, İstanbul Barosuna Kayıtlı, Avukatlık Mesleğine Aşık, Boşanma Alanında İhtisas Sahibi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Bağ-Kur avukatlığından emekliye ayrıldıktan sonra kendi Avukatlık ofisimde serbest avukatlık yaparak mesleğimi aşkla icra etmeye devam ediyorum. Herkesin çalışırken zevk aldığı bir iş yapması, en iyi verimi sağlamasına neden olur  kanısındayım. Ayrıca İstanbul Barosu Başkanlığı CMK, Uygulama Merkezi ve Kadın Hakları Uygulama Merkezinde meslek içi eğitimlere katıldım. Özellikle boşanma, velayet ve edinilmiş mal paylaşımı davaları alanında ihtisas sahibiyim. Bana boşanma ile iligli danışmak için dilediğiniz zaman 0555 724 03 52 nolu hattımdan ulaşabilirsiniz.

 Bu bilgiler size yardımcı oldu mu?
Daha fazla yardım almak için şimdi bize ulaşın!

 ☏ 0555 724 03 52            ☏ 0216 606 0352