TAŞINMAZ ALIMI YOLUYLA VATANDAŞLIK  EDİNME

Türk Vatandaşlığı Almak

Taşınmaz alımı yoluyla Türk Vatandaşlığını elde etme şartları 18 Eylül 2018 tarihinde yapılan değişiklikle oldukça cazip hale getirilmiştir.

Türk vatandaşı değilseniz, 250.000 USD  değerindeki gayrimenkule sahip olarak ve üç yıl süre ile bu gayrimenkulu satmayacağınızı taahhüt ederek  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığına hak kazanabilirsiniz.

Gayrimenkulünüzün değerinin  250.000 USD veya  üstünde olduğunun tespitinin, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Gayrimenkul Değerleme Yetkisi verilmiş uzmanlar tarafından  yapılması  gerekmektedir.

 Ayrıca 12.01.2017 tarihinden önce  Türkiye ‘de gayrimenkul satın almış iseniz de yine Türk vatandaşlığını kazanma imkanınız bulunmaktadır. Bu durumda  SPK lisanslı bir Gayrimenkul değerleme uzmanından DEĞER TESPİT RAPORU almanız gerekir. Edinme tarihinizdeki Merkez Bankası döviz kuru ile kıyas edilerek gayrimenkulünüzün 250. 000 USD ye ulaşıp ulaşmadığı tespit edilir.

Eğer birden fazla gayrimenkulünüz var ise veya yeni gayrimenkul alacaksanız, bunların toplamının 250 000 USD tutarında olması  hali de  başvuru için yeterlidir. Yani biri 100.000 USD, diğeri 150.000 USD değerinde iki gayrimenkul almanız da toplamda 250000 USD edeceği için vatandaşlık hakkınız doğacaktır.

Gayrimenkullerinizin üzerinde ipotek veya  haciz olmamaması gerekmektedir.

Gayrimenkulünüzün arsa veya bağımsız bölüm olması da başvuru açısından bir engel oluşturmamaktadır.

250.000 USD veya üstündeki değerdeki gayrimenkule sahip iseniz üç yıl süre ile bu gayrimenkulü satmayacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir.

Türk Vatandaşlığı Başvurusunun Takibinde Neden Avukat Desteği?

Belirtmiş bulunduğumuz cazip şartlarda en iyi şekilde ve süratle vatandaşlık hakkını elde edebilmeniz ve bu arada hak kaybına uğramamanız için avukat desteği önem arz etmektedir.

Neden uzman bir avukat desteği almalısınız? Bürokratik işlemlerin karmaşık olması, sürecin uzun sürmesi, hatalı işlemler nedeniyle hak kaybının oluşmaması için uzman Avukat desteği önemlidir.

Taşınmaz alımı yoluyla Türk Vatandaşlığı başvurusu için izlenecek adımlar, gerekli prosedürler, evrakların tam ve doğru hazırlanması işlemleri kanuna uygun titizlikle tarafımızca  gerçekleştirilir ve haklarınız tarafımızda savunulur. 

Türk Vatandaşlığını hakkında yardım almak için 
0216 606 03 50 veya 0555 724 03 52 No'lu hattan 
Av.Semiha ASLAN'a şimdi ulaşın!