İstifa dilekçesi verilmesini bir çok halde kanuni olarak doğru bulmasak da, istifa dilekçesi örneği arayanlar için bir kaç örnek aşağıda listeledik.

Çoğu kez istifa dilekçesi vermek çalışanda geri dönüşü olmayan hak kayıplarına neden olabiliyor. Bu konuyla ilgili istifa dilekçesi adında bir makale yazdım. Buradan ulaşabilirsiniz: http://www.semihaaslan.av.tr/is-hukuku/istifa-dilekcesi

Hak Alacağınız Yoksa Aşağıdaki İstifa Dilekçesini Kullanabilirsiniz

………………………………LİMİTED ŞİRKETİ’NE        

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevimden ../../…. itibariyle ayrılıyorum. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim.(ihbar süresi belirtilmelidir)

Kıdem tazminatı ve diğer işçilik alacaklarımın tamamını aldım.

Şirketinizde çalıştığım sürenin hem kariyerim, hem de kişisel ve profesyonel gelişimim açısından çok faydalı ve verimli olduğunu belirterek teşekkürlerimi iletiyorum. Çalıştığım süre içinde ben de şirkete olumlu katkılarda bulunmayı başardığımı umuyorum. Saygılarımla,

Ad Soyad:

İmza:

Tarih  

Hak Alacağınız Varsa Aşağıdaki İstifa Dilekçesini Kullanabilirsiniz ( Bu durumda istifa dilekçesi vermemenizi, avukata danışmanızı mutlaka öneriyoruz )

………………………………LİMİTED ŞİRKETİ’NE        

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevimden ../../…. itibariyle ayrılıyorum. (İhbar süresi belirtilmelidir)

Kıdem tazminatı ve işçilik alacaklarımı saklı tutuyorum .

İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ve talep  ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad:

İmza:

Tarih  

Emeklilik Nedeniye İstifa Dilekçesi

………………………………LİMİTED ŞİRKETİ’NE        

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevimden  emeklilik sürem dolduğu için ../../…. itibariyle ayrılıyorum. (ihbar süresi belirtilmelidir.)

İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ve talep  ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad:

İmza:

Tarihsemiha aslan

Yazar: İş Hukuku Avukatı Semiha ASLAN

 

2 Çocuk Annesi, İstanbul Barosuna Kayıtlı, Avukatlık Mesleğine Aşık, İş Hukuku Alanında İhtisas Sahibi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum.Kayseri’de DİSK’e bağlı Genel İş Sendikasında sözleşmeli avukat olarak bir yıl görev yaptım. Bağ-Kur avukatlığından emekliye ayrıldıktan sonra kendi Avukatlık ofisimde serbest avukatlık yaparak mesleğimi aşkla icra etmeye devam ediyorum. Herkesin çalışırken zevk aldığı bir iş yapması, en iyi verimi sağlamasına neden olur  kanısındayım. Ayrıca İstanbul Barosu Başkanlığı CMK, Uygulama Merkezi meslek içi eğitimlere katıldım. İş Hukuku Davaları alanında ihtisas sahibiyim. Bana İş hukuku ile iligli danışmak için dilediğiniz zaman 0555 724 03 52 nolu hattımdan ulaşabilirsiniz.

 Bu bilgiler size yardımcı oldu mu?
Daha fazla yardım almak için şimdi bize ulaşın!

 ☏ 0555 724 03 52            ☏ 0216 606 0352