İstifa dilekçesi verilmesini bir çok halde kanuni olarak doğru bulmasak da, istifa dilekçesi örneği arayanlar için bir kaç örnek aşağıda listeledik.

Çoğu kez istifa dilekçesi vermek çalışanda geri dönüşü olmayan hak kayıplarına neden olabiliyor. Bu konuyla ilgili istifa dilekçesi adında bir makale yazdım. Buradan ulaşabilirsiniz: http://www.semihaaslan.av.tr/is-hukuku/istifa-dilekcesi

Hak Alacağınız Yoksa Aşağıdaki İstifa Dilekçesini Kullanabilirsiniz

………………………………LİMİTED ŞİRKETİ’NE        

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevimden ../../…. itibariyle ayrılıyorum. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim.(ihbar süresi belirtilmelidir)

Kıdem tazminatı ve diğer işçilik alacaklarımın tamamını aldım.

Şirketinizde çalıştığım sürenin hem kariyerim, hem de kişisel ve profesyonel gelişimim açısından çok faydalı ve verimli olduğunu belirterek teşekkürlerimi iletiyorum. Çalıştığım süre içinde ben de şirkete olumlu katkılarda bulunmayı başardığımı umuyorum. Saygılarımla,

Ad Soyad:

İmza:

Tarih  

Hak Alacağınız Varsa Aşağıdaki İstifa Dilekçesini Kullanabilirsiniz ( Bu durumda istifa dilekçesi vermemenizi, avukata danışmanızı mutlaka öneriyoruz )

………………………………LİMİTED ŞİRKETİ’NE        

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevimden ../../…. itibariyle ayrılıyorum. (İhbar süresi belirtilmelidir)

Kıdem tazminatı ve işçilik alacaklarımı saklı tutuyorum .

İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ve talep  ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad:

İmza:

Tarih  

Emeklilik Nedeniye İstifa Dilekçesi

………………………………LİMİTED ŞİRKETİ’NE        

../../…. tarihi itibariyle başlamış olduğum …… görevimden  emeklilik sürem dolduğu için ../../…. itibariyle ayrılıyorum. (ihbar süresi belirtilmelidir.)

İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ve talep  ederim.

Saygılarımla,

Ad Soyad:

İmza:

Tarih

 

 

İstifa Dilekçesi ile ilgili detaylı bilgi almak için  bana  0216 606 03 50 NOLU HATTAN ARAYABİLİR VEYA ZİYARETİMİZE GELEBİLİRSİNİZ!